Чому сімейне життя таке корисне: вчені пояснили
Британські дослідники з Університетського коледжу Лондона об'єднали дані 15 досліджень про людей зі США, Європи, Південної Америки та Азії та виявили, що люди, які ніколи не вступали в шлюб, мали більший ризик старечого недоумства.
Про це пишуть в Science Alert.
Як зазначили науковці, такі дані вдалося отримати завдяки аналізу історій хвороби понад 800 тисяч людей. 42% з них, які ніколи не мали сімейного життя, страждали на старече недоумство. А також для вдівців цей показник був на 20% вище, ніж для людей, які залишалися в шлюбі під час досліджень.
Читайте також: Самітники є більш творчими людьми: дослідження психологів
Одружені люди, як правило, ведуть більш здоровий спосіб життя і більш соціально активні. Це може пояснити, чому вони менш схильні до розвитку недоумства,
– зазначив психіатр Ендрю Соммерлад.
Хоч такі висновки не можна вважати однозначними, але соціальна ізоляція дійсно грає велику роль в розвитку деменції або старечого недоумства. У сімейному житті люди спілкуються, турбуються про здоров'я одне одного, дбають про соціальну та фінансову підтримку. Тобто соціальна участь є одним з позитивних наслідків вступу в шлюб. Таким чином, самотні люди повинні докласти зусиль, щоб уникнути соціальної ізоляції.