Чому не можна занадто турбуватись за своє здоров'я

22 червня 2019, 19:41
Читать новость на русском

Уважне ставлення до свого самопочуття – безумовно корисна навичка. Але інколи це може призвести до негативних наслідків і навіть проблем зі здоров'ям.

Також на нашому прагненні відстежувати фізіологічні зміни заробляють компанії, що виробляють всілякі гаджети та софт для здорового способу життя, пише WIRED.

Читайте також: Що таке плацебо та як воно впливає на організм

Наприклад, трекери якості сну, пульсометри та мобільні додатки, де зручно відзначати будь-які симптоми.

Експерти вважають, що надто пильне спостереження за параметрами власного тіла може стати джерелом непотрібного занепокоєння. Тут в гру вступає ноцебо, злісний брат-близнюк ефекту плацебо.


Занепокоєння здоров'ям може викликати ноцебо

Він змушує нас відчувати себе гірше в ситуації, коли ми отримуємо негативну інформацію про власне здоров'я. Наприклад, коли додаток на смартфоні показує, що якість сну незадовільний (хоча це не підтверджено медичними даними), людина ризикує зіткнутися з реальним безсонням.

Ще один приклад – канадське дослідження, в ході якого вчені спостерігали за пацієнтами, що перенесли травму попереку. Всі вони проходили тримісячний курс фізіотерапії, але половина додатково вела спеціальний щоденник болю, де потрібно було щодня оцінювати неприємні відчуття в спині за шкалою від 0 до 10. Лише 52% учасників цієї групи оговталися від травми, в той час як серед пацієнтів без щоденника цей показник склав 79%.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.