Чому ми так панічно боїмося павуків: пояснення вчених
Дослідники з Німеччини та Австрії провели дослідження та з’ясували, що страх змій і павуків генетично закладений в людині. Як вони зазначають, доказом цього служать реакції немовлят на цих істот.
Про це пишуть на Science Alert.
Група вчених з Німеччини, Австрії та Швеції досліджувала реакції немовлят на зображення змій, павуків, квітів і риб, де намагалися з'ясувати, чи обумовлений страх павуків культурою або ж є вродженим.
Читайте також: Жінка незворушно дивилася, як по ній повзе велетенський павук: відео
Коли ми показали фотографії змії або павука немовлятам замість квітки або рибки одного і того же розміру і кольору, вони реагували зі значно більшими зіницями. У постійних умовах освітлення зміна розміру зіниць є важливим сигналом для активації системи в головному мозку, який відповідає за реакції на стрес. Відповідно, навіть найменші діти, здається, виділяють ці групи тварин,
– розповів нейробіолог Штефані Хол з Інституту Макса Планка і Університету Відня в Австрії.
Він додав, що коли немовлята дивилися на зображення павуків, їх зіниці розширювалися в середньому на 0,14 міліметра, в той час як при погляді на квітку – лише на 0,03 міліметра. Відмінності між зображеннями змій і риб були не настільки помітними. Однак і в цьому випадку зіниці були більше при погляді на небезпечну змію.
"Ми прийшли до висновку, що страх змій і павуків еволюційного походження. Подібно приматам, механізми нашого мозку дозволяють ідентифікувати такі об'єкти, як павук або змія і реагувати на них дуже швидко", – пояснює Штефані Хол.
Читайте також: Павук-гігант налякав фермера: страхітливі фото і відео
Тобто це може бути обумовдено певним гіпотетичним механізмом, при якому протягом багатьох поколінь в стародавні часи у предків людини еволюціонувала риса, яка забезпечує особливу увагу до подібних загроз.