Чому українці йдуть робити бустерне щеплення, – опитування
В Україні триває вакцинація бустерною дозою проти COVID-19. Отримати її можуть усі дорослі українці, якщо з моменту другого щеплення минуло півроку.
Журналісти 24 каналу запитали в людей, які прийшли до Центру вакцинації, чому вони вирішили зробити третє щеплення.
Увага Невакциновані проти COVID-19 в Україні помирають у 10 разів частіше, – Ляшко
Це логічно, слідкувати за своїм здоров'ям, – Наталія, 33 роки
За словами Наталії вони з чоловіком зробили щеплення проти COVID-19, як тільки з'явились перші пункти вакцинації, півроку тому, тому що хвилюються про своє здоров'я. А з досвіду знайомих, які інфікувались уже після вакцинації, перебіг хвороби був значно легшим.
Наразі ми вирішили не змінювати тенденцію. І як тільки повідомили, що бустерна вакцинація розпочалась, ми записались. Тому, що це логічно! Слідкувати за здоров'ям це логічно,
– зауважила Наталія.
Олександр розповів, що окрім турботи про себе, необхідність бустерного щеплення обумовлена відрядженням у країну, де CoronaVac не визнають.
На запитання – чи є у колі знайомих, люди, які не хочуть робити щеплення, ствердна відповідь. Однак, Наталія закликала українців бути критичними.
Варто проводити розмови і пояснювати, що вакцина – це не чипування, ніяких негативних наслідків після щеплення немає. Ризики від вакцини мінімальні, а от ризики захворіли на COVID-19 – реальні, і отримати наслідки після хвороби також реально. Тому всім раджу вакцинуватись, і якщо є можливість отримати бустерну дозу – не зволікати,
– додала Наталя.
Інформаційна гігієна потрібна, – Ольга, 34 роки
"Ні для кого не секрет, що наша влада провалила цю кампанію від самого початку. І друге, це інформаційна політика агресора – Росії. Війна наразі йде по всіх фронтах,
– наголосила Ольга, яка прийшла отримати бустерну дозу вакцини.
Жінка закликала людей "навчитися думати, дотримуватись інформаційної гігієни, читати міжнародні ЗМІ і говорити з лікарями, тому що правильна інформація вона найперше йде від професіоналів, від лікарів".
Довідка! МОЗ рекомендує вводити бустерне щеплення від 6 до 9 місяців від моменту щеплення другою дозою. Тож, якщо ви вакцинувались влітку, уже можете записатись на щеплення. Для цього достатньо зателефонувати в пункт чи центр масової вакцинації.
Також записатись на щеплення можна через застосунок Helsi або на сайті системи, або звернутися до свого сімейного лікаря, щоб отримати скерування.
Увага Бустерна вакцинація проти COVID-19: як отримати, що буде з сертифікатом та кому вона потрібна
Чому варто зробити третє щеплення
- Бустерна вакцинація продовжує термін дії COVID-сертифікату. Зокрема, щеплення мРНК-вакцинами дозволить вакцинованим CoronaVac подорожувати у ЄС.
- Дві дози COVID-вакцини не забезпечують достатнього захисту проти мутованих варіантів коронавірусу, зокрема проти Дельти та Омікрону.
- Так, вакцина Pfizer лише на 20 – 25% ефективна у запобіганні симптоматичному захворюванні проти інфікування штамом Омікрон. Та все ще захищає проти ускладненого перебігу COVID-19.
Що відомо про додаткову вакцину / Інфографіка 24 каналу
Що відомо про "бустерну" вакцину / Інфографіка 24 каналу