Чому їсти нечасто – шкідливо
Джерело:
NCBIЯкщо жовчний міхур спорожняється рідко, жовч може стати концентрованою, і це сприяє утворенню каменів. Тому рідкісні прийоми їжі можуть підвищити ризик жовчнокам'яної хвороби.
Щоб знизити ризик утворення каменів у жовчному міхурі, не можна пропускати прийоми їжі. Тому намагайтеся щодня знаходити час на сніданок, обід та вечерю – навіть якщо його не вистачає.
Читайте також: Жити в гармонії та спокої: практичні поради, як перестати себе накручувати
Профілактика жовчнокам'яної хвороби
- підтримувати здорову вагу. Для цього потрібно споживати менше калорій та збільшувати фізичну активність, а як тільки досягнете бажаного результату – підтримувати його за допомогою здорового харчування та тренувань. Ожиріння та зайва вага збільшують ризик жовчнокам'яної хвороби;
- якщо хочете схуднути, потрібно робити це поступово – скидати по 0,5-1 кг на тиждень. Швидка втрата ваги може збільшити ризик утворення каміння;
- їсти більше продуктів з високим вмістом клітковини. Включіть у раціон фрукти, овочі та цільнозернові продукти.
Скільки разів їсти на день
У вчених поки що немає єдиної рекомендації, скільки разів на день треба їсти (але не менше 3 разів на день). Все залежить від калорійності та розміру страви, виду продуктів. Наприклад, якщо людина п'ять разів на день їсть овочі – це корисний вибір. Тому кількість прийомів їжі не така важлива, головне – збалансовано харчуватися і не переїдати, особливо на ніч.