Чому небезпечно "відсипатися" у вихідні
Джерело:
ExpressБагато хто страждає від недосипання у будні, відтак намагається "надолужити" на вихідних і спати набагато довше, ніж зазвичай.
Утім так робити не варто. Принаймні так застерігає доктор і практикуючий лікар загальної практики, спеціаліст зі зміни поведінки Рошан Мохідін.
До слова Навіть одна додаткова година сну дозволяє різко схуднути: нове дослідження
За його словами, ситуація зі сном та висипанням погіршилася з пандемією коронавірусу. Багато людей працюють з дому, тому вони втратили звичний режим, тому помилково вважають, що це привід побалувати себе зайвим сном.
"Проте тілу потрібна синхронізація режимів сну", – вважає експерт.
Увага! Згідно з останнім дослідженням Thriva, тільки 29% людей прокидаються вранці "свіжими" і бадьорими.Чим шкідливий довгий сон на вихідних
Фахівчиня зі сну Стефані Ромішевські також закликала не відлежуватися на вихідних, оскільки це "тільки увічнює погані цикли сну".
"Надолуження сну у вихідні також часто може призвести до безсоння та поганого самопочуття. Якщо ви помітили, що чекаєте вихідних, щоб виспатись, то така поведінка сформує певний шаблон", – ствердила Ромішевські.
Коли ми лежимо, нашому мозку важко зрозуміти, коли саме нам потрібно заснути, оскільки здається, що ви "додатково" виспалися, навіть якщо ви лягли спати пізніше і почуваєтесь втомленим,
– додала вона.
Як добре висипатись завжди і не чекати вихідних
Для того, щоб добре висипатися, слід за годину до сну відмовлятися від гаджетів, а також вибирати правильну позу.
До речі Спірний експеримент: ґаджети на ніч не завжди погіршують сон
"Сон на боці зазвичай вважається найздоровішою позицією для сну. А ось спати на животі – найгірше становище. Ця позиція може призвести до безлічі проблем, таких як напруга м'язів і суглобів, скутість, біль у спині та шиї", – радить експертка зі сну Нарван Аміні.
Також фахівці рекомендують не вживати на ніч кофеїну та алкоголю.