Чому не можна часто робити бустерну дозу COVID-вакцини

12 січня 2022, 15:14
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

У ЄС заявили, що регулярні бустерні дози вакцини проти COVID-19 можуть послабити імунну систему. Тож їх рекомендують робити з великими інтервалами.

Деякі країни розглядають можливість запропонувати людям повторні бустерні щеплення, щоб забезпечити додатковий захист проти Омікрону. Але це навпаки може зашкодити.

Актуально Як адаптуватися до нових умов: дієві поради, щоб позбутися стресу

Чому це шкідливо

За даними Європейського агентства з лікарських засобів, повторні бустерні щеплення кожні 4 місяці можуть послабити імунну систему та стомити людей.

Що робити, аби цього не відбулося

У відомстві порадили країнам залишати більше часу між бустерними програмами та прив'язувати їх до початку холодного сезону в кожній півкулі. Тобто дотримуватися тієї самої стратегії, що й під час вакцинації проти грипу. 

Повторна бустерна вакцинація у світі: що відомо

  • Цього місяця Ізраїль став першою країною, яка почала вводити четверту бустерну дозу вакцини людям у віці від 60 років. 
  • Натомість Велика Британія заявила, що бустери забезпечують хороший рівень захисту, але на цю мить немає потреби у другій ревакцинації. 

Бустерну дозу можна зробити один раз або, можливо, двічі, але ми не думаємо, що не слід повторювати це постійно,
– голова EMA з біологічних загроз для здоров'я та стратегії вакцин Марко Кавалері.

Він наголосив, що країнам потрібно подумати про те, як можна перейти від поточних умов пандемії до більш ендемічних умов.