Чому люди їдять сушені мухомори
Джерело:
Science DirectМухомори відомі не тільки своєю токсичністю, а й проактивністю. Червоний мухомор (Amanita muscaria), наприклад, містить сполуки, які викликають галюцинації. Це і приваблює деяких людей.
Небезпечні галюцинації
Одна з таких галюциногенних речовин – мусцімол. Він впливає на ГАМК-рецептори людини, які беруть участь в гальмівних реакціях нервової системи.
Також на тему: Що їсти, щоб уникнути колоректального раку
Мусцімол змінює активність нейронів в різних областях, включаючи кору головного мозку, гіпокампі і мозочку. У медицині або фармакології речовина не використовується. Мусцімол проходив першу фазу клінічних випробувань для використання його при епілепсії, але дослідження було припинено.
Іботенова кислота – ще одне психоактивне з'єднання мухомора, яке може викликати почуття ейфорії, слухові та зорові галюцинації. Кислота вбиває нервові клітини, тому її використовують для експериментів з тваринами. Наприклад, вводять в череп щурів для вивчення уражень мозку.
Чому не варто їсти мухомори
Отруєння мухоморами трапляється рідко і зазвичай відбувається при навмисному вживанні грибів для галюцинацій. Для отруєння достатньо одного невеликого капелюшка гриба.
Біохакери придумали використовувати мухомори для мікродозінга – щоденного вживання маленьких порцій без галюцинацій. Нібито в невеликих кількостях сушені мухомори покращують пам'ять, підвищують креативність і працездатність. Їх підтримали виробники БАДів.
Що б не було написано на упаковці, у мікродозінга мухоморами немає доведеної ефективності. До того ж це може бути небезпечно, вживання мухоморів в такому вигляді не виключає отруєння. Серед симптомів отруєння нудота, блювота, сонливість, судоми і втрата свідомості.