Чому коронавірус майже повністю витіснив грип
Джерело:
ConcordiaМинулої осені ВООЗ рекомендувала посилити сезонну вакцинацію від грипу, оскільки були серйозні побоювання, що одночасна циркуляція двох небезпечних інфекцій може погіршити епідеміологічну обстановку. Цього не сталося: захворюваність на грип значно знизилася, і канадські вчені знайшли відповідь, з чим це пов'язано.
Дослідники проаналізували захворюваність на грип у 2020 році в Канаді, США, Австралії та Бразилії. Щоб відстежити епідеміологічну картину, вони використовували глобальний вебінструмент для вірусологічного нагляду за грипом Всесвітньої організації охорони здоров'я FluNet.
Читайте також: Скільки українців бояться коронавірусу
Захворюваність на грип в Північній півкулі
Вчені виявили, що на початку пандемії кількість випадків COVID-19 і грипу в Північній півкулі було приблизно однаковою. Але як тільки були введені основні заходи профілактики, такі як носіння масок, миття рук і дотримання соціальної дистанції, захворюваність на грип різко пішла вниз, в той час, як коронавірус продовжував стрімко поширюватися.
Дослідження показало також, що сезон грипу, який зазвичай триває з жовтня по травень, закінчився на місяць раніше в Канаді й майже на два місяці раніше в Сполучених Штатах. На початку сезону грипу 2020 року, коли почалася друга хвиля COVID-19, в обох країнах захворюваність залишалася близькою до нуля.
Захворюваність на грип в Південній півкулі
Аналіз захворюваності в Південній півкулі показав аналогічні результати. У Бразилії та Австралії сезон грипу зазвичай триває з травня по листопад, але під час пандемії не було традиційного підйому, в той час, як друга хвиля COVID-19 наближалася до свого піку. До кінця року кількість випадків грипу залишалося майже нульовою.
Чому пандемія COVID-19 вплинула на грип
На думку авторів дослідження, ці висновки наочно показують, що профілактичні заходи проти коронавірусу в перспективі можуть бути ефективні для зниження захворюваності на грип та інші сезонними інфекціями.