Чому деякі люди думають, що чують мертвих: пояснення науковців
Британські вчені визначили чинники, які з більшою ймовірністю змусять людину вірити, що він чує привидів. Дослідники хотіли зрозуміти, чому хтось сприймає слухові галюцинації як «дар», а інші починають сумніватися у своєму психічному здоров'ї.
Висновки можуть допомогти краще зрозуміти тривожні слухові галюцинації, які супроводжують психічні захворювання, такі як шизофренія, стверджують дослідники, пише science alert.
Також на тему: Чому плакати – корисно: цікаві факти про особливості та причини плачу в чоловіків та жінок
Психологи опитали 65 осіб, які називають себе медіумами, і 143 добровольці в соцмережах. Для 79% спіритуалістів голоси мертвих – частина повсякденного життя, а 44,6% повідомили, що чують їх кожен день.
Галюцинації чи паранормальне
Ті, хто вважає себе медіумами, говорять про слухові галюцинації як про позитивний досвід. В середньому вперше таке трапляється у 21 рік, показали результати опитування. Згодом такі люди вчаться контролювати свої переживання. При цьому "медіумів" хвилює, що про них думають інші.
Схильність до високого рівня занурення в завдання також збільшує шанс, що людина сприйме галюцинації, як паранормальні здібності. А ось ступінь віри в надприродне ніякої ролі не грає – багато "ясновидців" до свого досвіду взагалі не цікавилися екстрасенсорикою. Вчені продовжать дослідження в цьому напрямку.