Чому чоловіки частіше помирають від COVID-19: знайшли нове пояснення
Джерело:
Science SignalingПро те, що чоловіки частіше помирають від коронавірусу, було відомо ще на початках пандемії COVID-19. У порівнянні з жінками пацієнти-чоловіки помирають від коронавірусу у 1,87 раза частіше.
Науковці з Єльського університету (США) і Шанхайського інституту органічної хімії при Китайській академії наук вивчили зразки крові, взяті у 22 жінок і 17 чоловіків, яких госпіталізували через коронавірус в лікарню Єльського університету.
До теми Коронавірус впливає на чоловіче здоров'я: нові докази
Потім їх порівняли зі зразками від 20 здорових медичних працівників. В результаті науковці ідентифікували 75 метаболітів – молекулярних продуктів травлення і клітинних процесів. Після поправки на вік, індекс маси тіла, стать та інші фактори дослідники зрозуміли, що 17 метаболітів мають відношення до перебігу інфекції.
Тільки у пацієнтів чоловічої статі зміст кінуренової кислоти (КА) був позитивно пов'язано з віком, запальними цитокінами й хемокінами, а також клінічними реакціями,
– йдеться в дослідженні.
Під час подальшого аналізу науковці виявили тісний взаємозв'язок між надлишком кінуренової кислоти, а також високим співвідношенням КА і кінуреніну (проміжний продукт ферментативного розпаду триптофану і біосинтезу нікотинової кислоти в організмі людини) і імунною відповіддю на коронавірус у чоловіків.
У чоловіків з клінічним погіршенням співвідношення кінуренової кислоти до кінуреніну було вище. Експресія гена, що кодує фермент, який виробляє КА, – кінуренінамінотрансферазу, – корелює з кількістю цитокінів та активацією імунних відповідей у літніх чоловіків,
– підсумували вчені.
Таким чином науковці продемонстрували, що кінуренова кислота має специфічний для чоловічої статі зв'язок з реакцією організму і клінічними результатами при COVID-19.