Лікар Євгеній Щербина зазначає, що ВІЛ дає тривалий імунодефіцит, а кір - тимчасовий імунодефіцит.

Читайте також: Що робити, якщо болить горло

А от летальні випадки від кору виникають в основному через бактеріальні ускладнення (пневмонії сепсису), а не від самого вірусу.

Крім цього, є діти з вродженими імунодефіцитом, але це зовсім інша ситуація.

На імунітет не впливає ГРВІ, кишкові інфекції, глисти, прорізування зубів, атопічний дерматит, вакцинація, вірус Епштейна-Барр, цитомегаловірус, тощо.

Чому дитина починає хворіти частіше після 6-12 місяців. Все тому, що до цього часу її захищали антитіла мами, які передалися через плаценту. Але після 6-12 місяців вони розпадаються.

На імунітет не впливає ГРВІ, кишкові інфекції, глисти, прорізування зубів
На імунітет не впливає ГРВІ, кишкові інфекції, глисти, прорізування зубів

З цього періоду дитина буде повноцінно хворіти часто і виражено, особливо, коли починає відвідувати басейн або дитячі колективи, тобто контактувати з хворими людьми. Це ніяк не пов'язано з тим, що у малюка прорізуються зуби або він перехворів на інфекційний мононуклеоз.

Лікар Євгеній Щербина
“Вважається нормальним, якщо малюк хворіє до 12-15 разів на рік, але він одужує сам і ГРВІ не ускладнюються запаленням легенів, гнійними отитами, сепсис і менінгітами”.

У дітей зі зниженим імунітетом погано набирається вага, виникають затримки психічного і фізичного розвитку, крім цього у них часто розвиваються важкі бактеріальні інфекції: 2 і більше важких пневмонії в рік, 2 і більше важчих риносинусита в рік, 8 і більше гнійних отиту в рік, 2 і більше сепсису або менінгіту в рік.

Якщо ж у дитини без імунодефіциту нежить, кашель та температура сама проходить, то у неї нормальний імунітет.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.