Чи справді дикі тварини не хворіють на рак

11 вересня 2019, 22:48
Читать новость на русском

Раком хворіють всі тварини: і дикі, і домашні, і особливо лабораторні. Просто в диких звірів його діагностують рідше через відсутність контролю.

Найчастіше пухлини діагностують у домашніх тварин – їх багато і вони проходять ветеринарний контроль. Крім того, саме вони часто стають жертвами близькоспоріднених схрещувань, що підвищують ймовірність передачі дефектних генів нащадкам, пише Wonderzine

Читайте також: Головні міфи про рак, в які вірить більшість людей

У диких тварин онкозахворювання теж бувають. Популяція тасманійських дияволів – сумчастих ссавців з Австралії – знаходиться на межі вимирання, тому що рак у них еволюціонував і здатний поширюватися через укуси.

Міф про те, що існують тварини, які не хворіють на рак, масово поширювався двічі. Перший раз – коли вчені помітили, що хрящова тканина не містить судин, і вирішили, що вона містить якісь речовини, які пригнічують їх зростання.

Найважливіша риса злоякісних пухлин – формування нових кровоносних судин, тому вчені вирішили вивчити відповідні властивості хрящової тканини. Правда, випередили їх шарлатани, що заполонили ринок таблетками з акул: скелет акули складається виключно з хрящів.


Свійські тварини також хворіють на рак

Другий раз жертвою міфу стала наукова спільнота. Увагу привернули голі землекопи – невеликі гризуни, які відрізняються феноменальною тривалістю життя, до тридцяти років (для таких тварин це дуже довго). Але через кілька років онкологічні захворювання знайшлися й у цих гризунів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.