Про це розповіла лікар-епідеміологиня Алла Мироненко в інтерв'ю РБК-Україна.

Читайте також "Це неприпустимо", – у МОЗ заявили, що кілька областей приховують кількість хворих на COVID-19

За словами вірусологині, у школярів і студентів вже налагоджене дистанційне навчання і у такий спосіб вони можуть закінчити навчальний рік.

Коли мова йде про випуск із вищого навчального закладу чи школи, то в такому випадку можна в індивідуальному порядку призначати їм тестування за необхідності. А щоби всі вони збиралися в одному класі чи аудиторії – це призведе до загострення епідемічної ситуації,
– додала Мироненко.

Лікарка додала, що, ймовірно, пік коронавірусу може бути восени. Вона додала, що в країні під час карантину можна запустити громадський транспорт, однак за умови, що всі пасажири будуть дотримуватися масочного режиму, обробляти руки чи рукавиці. А також Мироненко нагадала про важливість того, щоб люди слідкували за руками і не торкалися ним обличчя.

"Потрібно розуміти, що, по-перше, попереду літо. І я дуже сподіваюсь, що влітку буде трохи легше, тому що в цю пору респіраторні інфекції неактивні. Цьому сприяють різні фактори: сонце, вітер, відчинені вікна. Хоча цей вірус новий і він більш стійкий, ніж, наприклад, вірус грипу. І водночас менш стійкий, ніж інші безоболонкові віруси", – зазначила вона.


Симптоми COVID-19, які трапляються найчастіше / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.