Про це написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

1. Малина дозволяє підтримувати водний баланс в організмі

Під час застуди людина втрачає багато рідини разом з потом – при гарячці та під час інтенсивного кашлю. А чай з малиною – це додаткова можливість отримати рідину.

Читайте також: Як подолати синдром надмірної тривоги щодо здоров'я

2. Ця ягода допомагає полегшити симптоми застуди

Ефективність так званих "противірусних" чи "імуномодулюючих" препаратів не є клінічно доведеною. Від застуди та грипу (якщо вони не викликані чи ускладнені бактеріальною інфекцією, яка лікується антибіотиками) рекомендована поживна їжа, препарати, які знижують температуру (парацетамол або ібупрофен) та тепле пиття (з малини, зокрема).

У складі малини є ацетилсаліцилова кислота, яка допомагає знизити гарячку та запалення. Адже хоча малина й може збивати температуру, складно визначити, скільки потрібно її вжити саме вам, щоби досягти потрібного результату.

Але якщо у вас температура нижче за 38 градусів, її не варто збивати взагалі. Адже це є свідченням імунної реакції організму та початку боротьби з інфекцією.

3. Малина підтримує імунну систему

Сира, заморожена чи перетерта із цукром малина містить флавоноїди, вітамін С, а також трохи цукру. Ці всі речовини необхідні імунній системі, тож допомагають боротись з застудою.

Під час хвороби часто відсутній апетит, а теплий напій з малиною – хороший засіб, щоб підживити організм.

Пам'ятайте! Чай з малиною не є панацеєю. Бактеріальну інфекцію дихальних шляхів потрібно лікувати антибіотиками, а не лише гарячим чаєм. Малина – виключно допоміжний засіб і не може замінити препарати, які рекомендує лікар.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.