Блакитний чай матча виготовляється з пелюсток тайської квітки Butterfly Pea Tea, зазначає Еlle.

Читайте також Дисфункція печінки та нирок: як пити зелений чай, щоб не нашкодити здоров'ю

Користь блакитного порошку

Напій містить кофеїн, має м'який і пролонгований ефект, не викликає сонливості. Також чай містить антиоксиданти.

У деяких країнах цю тайську квітку використовують як антидепресант, адже матча має розслаблюючий ефект. Напій з цієї квітки покращує пам'ять, знімає тривожність і допомагає боротися зі стресом.


Блакитний матча містить кофеїн / Фото pinterest

Ще одна властивість блакитного напою – він знижує апетит. Волошковий чай вранці з рослинного молока допоможе протриматися ситим до обіду.

Смак блакитного чаю матча

Аромат дуже легкий і охолоджуючий, зазначає Passionfortea. Блакитний чай матча має пряний і м'який смак, з яскраво вираженим присмаком квітів і трав.

Чай дуже солодкий і не вимагає додаткових підсолоджувачів.

Як заварити блакитний чай матча

Для того, щоб заварити матча, потрібно 2 грами порошку залити 200 мілілітрами гарячої води.


Блакитний чай матча використовували тайці в традиційній медицині / Фото pinterest

Особливості приготування, які варто враховувати

Процедура приготування блакитного порошку матча ідентична процесу заварювання зеленого матча, але з невеликими коригуваннями, зазначає Teaonline.

  1. Для заварювання блакитного чаю матча потрібно використовувати гарячу воду – 85-90 градусів.
  2. Для приготування лате можна трохи збільшити кількість порошку. Адже деякі різновиди рослинного молока можуть заглушити делікатний квітковий смак.
  3. Готувати блакитний чай простіше, ніж зелений. Якщо в процесі щось не вдасться, він не буде гірчити, але можуть постраждати текстура та однорідність.

Кому не можна пити блакитний матча

Про те, кому не можна пити блакитний матча, розповідає Siamcollection.

  • Вагітним. До складу блакитного напою входять речовини, які негативно впливають на засвоєння заліза організмом. А розслаблюючий ефект у цьому випадку небажаний, бо погіршує тонус матки і знижує тиск.
  • Жінкам, які годують груддю. Речовини зі складу блакитного матчі проникають у грудне молоко та впливає на нервову систему дитини.
  • Дітям. Блакитний напій занадто сильно розслабляє нервову систему, впливає на відділ, що відповідає за емоції. А дитяча психіка нестабільна і легко піддається стресам.
  • Людям з анемією та гіпертонікам.
  • Людям, які мають захворювання нирок. Напій може вплинути на перебіг сечокам’яної хвороби через фтор. Але помірне вживання напою не заборонено. Проконсультуйтеся з лікарем, якщо бажаєте спробувати блакитний матча.