Чи дозволять українцям лікуватися марихуаною
Державна служба контролю за наркотиками виступила з ініціативою легалізувати в Україні марихуану для медичних цілей.
Цим питанням найближчим часом перейматимуться народні депутати. Держнаркоконтроль підготував законопроект, який дозволить використовувати марихуану для лікування хворих. Так уже роблять в більшості цивілізованих країн.
Наприклад для лікування дитячої епілепсії. Також її застосовують для лікування хвороби Альцгєймєра, Паркінсона, онкохвороб,
– зазначив т. в. о. голови Державної служби України з контролю за наркотиками Олег Дзісяк.
До 1961 року марихуана не була під забороною. Все змінилося через Гаазьку конвенцію. Канабіс у світі заборонили і встановили покарання за зберігання та збут. В Україні зробили так само.
Правда в певний момент почали дозволяти безнаркотичні види конопель. А от з лібералізацією законів, як це вже зробили в інших країнах, у нас не квапились.
У кримінальному кодексі це стаття 309 за зберігання наркотичних засобів без мети збуту. Кримінальна відповідальність за зберігання канабісу починається з 5 грамів,
– розповів начальник відділу департаменту протидії наркозлочинності Василь Мельничук.
Попри наміри лікувати людей за допомогою конопель, у Міністерстві охорони здоров’я від цієї ідеї не в захваті. Там кажуть, що про цю ініціативу чули лише зі ЗМІ.
Насправді в Україні ця ідея не нова. Кабмін уже давно дозволив використовувати нарковмісні речовини в медицині. Щоправда не уточнив, які саме. Тому Держнаркоконтроль новим законом хоче запустити в дію старі правила – стратегію державної політики щодо наркотиків.
Стратегія побудована на таких основних принципах: законність, дотримання прав людини, відкритість і координованість наркополітики, доступність наркотиків для медичних і наукових цілей.
Найближчим часом Держнаркоконтроль обіцяє викласти свій проект закону в мережу для обговорення. Якщо депутати схвалять документ, то він може запрацювати восени. Та це не означатиме, що марихуану дозволять курити. Її можуть включити до складу ліків – у вигляді таблеток чи крапель.
Читайте також: Влада дозволила австралійцям лікуватися марихуаною