Чи безпечно купувати несезонні "нітратні" овочі: пояснення Уляни Супрун
Уляна Супрун розповіла, чи безпечно купувати несезонні овочі – до прикладу, взимку це помідори, яблука, огірки тощо . На думку ексміністерки МОЗу, рівень і шкода нітратів значно перебільшені.
Супрун з посиланням на медичний подкаст "Температура нормальна" наголосила, що варто харчуватися різноманітно, не обмежувати себе в раціоні навіть взимку – "не боятися нітратних помідорів, завезених огірків і ГМОшних яблук".
Читайте також: Як повернутися до нормального життя після Нового року: поради Супрун
Ексміністерка МОЗу погодилася з тим, що у несезонних овочах і фруктах більше нітратів, але у маленьких кількостях вони шкоди не матимуть. Для отримання шкідливої концентрації нітратів треба їсти продукти в надзвичайно великій кількості.
"Нітратні" овочі і БАДи: що обрати
Продажі біологічно-активних добавок зростають щороку по всьому світу. У 2018 році ринок БАДів становив майже 124 мільярдів доларів, а у 2023 році він складе понад 205 мільярдів доларів. Однак Супрун наголошує, що для здорових людей найбільш ефективне джерело вітамінів – це збалансоване харчування, а не вітаміни чи добавки з аптеки. Відтак навіть взимку не варто обмежуватися лише сезонними овочами та фруктами.
Несезонні овочі купувати безпечно / Unsplash
Овочі та фрукти "вже не ті"?
Часто можна почути слова літніх людей: "Сучасні овочі і фрукти вже не ті". За словами Супрун, раніше були інші сорти і смакова гамма, відтак ці зміни природні і не впливають на кількість корисних складових у рослинах.
"Смак змінюється – загальний стан рослин залишається приблизно однаковим. А чи буде користь з тої капусти, яку ви з’їсте, впливає більше не сорт, а умови вирощування, ґрунт та умови зберігання", – написала ексміністерка МОЗу і додала, що вживання овочів й фруктів сирими не гарантує, що так краще засвояться всі вітаміни.
Несезонні овочі купувати безпечно / Unsplash
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.