Через пандемію COVID-19 людство втратило понад 20,5 мільйонів років життя
Джерело:
Scientific ReportsЧерез коронавірус у всьому світі могло бути втрачено понад 20,5 мільйонів років життя. При цьому на саму смерть в середньому припадає 16 років.
Втрачені роки життя – це різниця між віком людини на момент смерті і її очікуваною тривалістю життя. У сильно постраждалих країнах від COVID-19 кількість втрачених років життя може бути у 9 разів вищою, ніж через сезонний грип.
До теми У 2020 році в Україні померла рекордна кількість людей за останні 5 років
Вчені оцінили ВРЖ від COVID-19 за допомогою аналізу даних про більш ніж 1 279 866 померлих у 81 країні. Окрім цього, з цих країн використали дані про очікувану тривалість життя і прогнози загального числа смертей від коронавірусу.
Результати аналізу:
За оцінками авторів, в цілому через коронавірус людство могло втратити 20 507 518 років життя. І це з урахуванням лише тих пацієнтів, яких врахували в це дослідження. Також 16 років зайняла сама смерть.
- Із загальної кількості втраченої тривалості життя 44,9% припадає на людей віком 55 до 75 років,
- 30,2% – на людей, молодше 55
- 25% – на людей старше 75 років.
Окрім цього, рівень втрачених років життя на 44% був вищим у чоловіків, ніж у жінок.
Вплив інших хвороб на втрачені роки життя
У порівнянні з іншими поширеними в усьому світі причинами смерті, ВРЖ пов'язані з COVID-19 у 2 – 9 разів частіше, ніж з сезонним грипом. Але від чверті до половини менше, ніж з серцевими захворюваннями.
Автори попереджають, що результати слід розуміти в контексті безперервної пандемії. Вони надають моментальний знимок можливих впливів COVID-19 на втрачені роки життя станом на 6 січня 2021 року.
Оцінки ВРЖ можуть бути завищеними або заниженими через складність точної реєстрації смертей, пов'язаних з COVID-19.