Чаклування над ДНК: фабрика майбутнього відкрилась у Великобританії
У Великобританії на конвеєр поставили виробництво ДНК. Автоматизована лабораторія може проводити тисячі експериментів одночасно. Усе заради того, аби змусити ДНК виробляти антибіотики, вакцину чи навіть пальне.
У фабриці майбутнього не збирають машини і не пакують цукерки. У цих "цехах" чаклують над ДНК. Головне завдання новітнього центру – налагодити підготовку нуклеїнової кислоти для використання у синтетичній біології.
У новітній лабораторії фактично перетворюватимуть ДНК на такі собі міні-біологічні фабрики, які і виготовлятимуть потрібні для людини речовини. Це і є основа синтетичної біології. Її британський уряд уже назвав одним з головних векторів розвитку країни. Попереду наполеонівські плани – створити цілу індустрію, що займатиметься розробкою біологічних систем.
Після розшифрування геному людини у 2000 році, синтетична біологія переживає справжній бум. Новий поштовх науковцям дала технологія, що дозволяє редагувати гени. Такі знання використовують, приміром, для створення неалергенного арахісу.
І поки традиційна промисловість переживає кризу, новітні технології, на зразок синтетичної біології схоже починають завойовувати світ.
Читайте також: Вчені зробили важливий крок для лікування ВІЛу