Будемо йти за європейським сценарієм, – Кузін про перепони для нещеплених від COVID-19
Джерело:
ВВСУ Міністерства охорони здоров'я є комунікаційні стратегії, як вони будуть переконувати людей зробити щеплення. Покарань поки не буде, але дотримуватимуться принципу "вакцинуйся або тестуйся".
Про це розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін. Він також нагадав, що вакцинація є добровільною.
До теми Чи каратимуть в Україні противників вакцинації: позиція МОЗ
Разом з тим щепленим людям однозначно буде простіше користуватися послугами чи відвідувати публічні заходи. Він вважає, що "вакцинація є ознакою того, що людина розуміє, що це досягнення науки, яке може врятувати життя". Зокрема, рятує від того, щоб не стати джерелом інфікування для інших.
Тож щоб заохотити людей використовуватимуть приклад країн Європи.
Ігор Кузін – головний санлікар
"Ми будемо йти за сценарієм європейських країн, коли для невакцинованих створюють максимальні перепони у доступі до публічних місць, де може поширюватися інфекція".
Він додав, що впевнений, що в Україні не будуть застосувати якісь каральні заходи. Одним зі шляхів, як балансувати між забороною і дозволами, є варіант, коли невакциновані можуть регулярно здавати ПЛР-тести. Результат приносити роботодавцю.
Тобто принцип вакцинуйся або тестуйся,
– пояснив він.
Вакцинація в Україні: статистика
Джерело: МОЗ
- За минулу добу, 26 серпня, в Україні проти COVID-19 вакцинували рекордну кількість людей. Українці отримали 173 435 щеплень.
- Загалом від початку пандемії вакцину отримали 5 208 200 людей. Зокрема, 5 208 198 з них отримали першу дозу препарату, а повністю імунізовані та отримали дві дози – 3 427 847 громадян.