До 10 травня двері медзакаду зачинені. Причина – спалах кору. Спершу захворів 6-річний хлопчик, якого лікували від ГРВІ, а потім – його мама.

Читайте також: За останній тиждень в Україні різко зросла захворюваність на кір, – МОЗ

"І потім, коли ми вже перевели цю дитину в дитячу інфекційну лікарню, де він мав перебувати за профілем, виявилось, що наші співробітники потрапили інфекційне відділення районної лікарні", – розповіла заступник головного лікаря Обласної дитячої лікарні Харківщини Олена Пушкар.

Тільки в цьому медзакладі кір виявили в 11-х людей. У вісьмох дітей і трьох дорослих. Малечу в стані середньої важкості перевели до дитячої інфекційної лікарні.

Більшість – це діти без щеплень. Приблизно під 60 відстоків дітей, які поступали, не отримували жодного щеплення,
– прокоментував головний лікар Харківської обласної дитячої інфекційної лікарні Дмитро Кухар

Тим часом у лікарні проводять профілактичні заходи: кварцування, знезараження, провітрювання. Пацієнтів перенаправляють в інші дитячі лікувальні заклади області. Чиновники ж запевняють: ситуація із кором на Харківщині контрольована.

За весь період, з кінця 2016 року, ми моніториму цю ситуація, коли почали виникати випадки зараження на території області, включно з цими 11, які є, – 38 випадків. Це проблема не тільки цих 11 людей, а загальна проблема не тілька Харкова, а й всієї України,
– зазначив заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк.

З початку року на кір в Україні захворіли вже майже 12 тисяч людей, із них понад 7 тисяч - діти. Вірус забрав життя вісьмох людей. Медики наголошують, у зоні ризику ті, хто не щеплювався або пропустив графік вакцинації. За даними МОЗу, найскладніша ситуація у 5-ти регіонах: на Київщині, Волині, Закарпатті, а також у Львівській та Чернігівській областях.