Австрія робить обов'язкову вакцинацію для усього населення

19 листопада 2021, 15:10
Читать новость на русском

Джерело:

Kurier

Австрія запровадить загальнонаціональний локдаун і зробить обов’язковою вакцинацію від COVID-19, щоб подолати нову хвилю захворюваності.

Нові обмеження в Австрії

Про це повідомив канцлер Александер Шалленберґ. За його словами, обов'язкову вакцинацію запровадять 1 лютого 2022 року. 

Також на тему: Хто був першим у світі пацієнтом з COVID-19: вчений назвав ім'я

Австрія стане першою країною в ЄС, яка вдасться до таких суворих кроків через нову хвилю коронавірусу. Раніше влада країни не планувала запроваджувати такі обмеження.

Зараз ми маємо подивитися в очі реальності. Забагато політичних гравців у цій країні виступають проти щеплення. Наслідок цього - перевантажені реанімації та страждання людей,
– заявив канцлер. 

Як буде відбуватися обов'язкова вакцинація

Деталі загальної вакцинації поки невідомі. Шалленберґ допустив, що відмова від щеплення буде вважатися адміністративним правопорушенням з відповідним покаранням. Він зазначив, що для людей, які мають медичні протипоказання для щеплення, зроблять виняток.

Також в Австрії підсилюючу дозу щеплення рекомендуватимуть робити вже на 4-й місяць після завершення попереднього курсу вакцинації, незалежно від того, якою була перша вакцина.

Локдаун в Австрії

Локдаун розпочинається в понеділок, 22 листопада і триватиме щонайменше 10 днів. Заклади освіти перейдуть в онлайн-формат, зачиняться ресторани, будуть скасовані культурні події. Людям буде дозволено виходити з дому тільки в разі крайньої потреби, як-от за покупками предметів першої необхідності і для фізичних вправ.

Коронавірус в Австрії 

  • В Австрії вже кілька днів поспіль рекордні показники заражень. 18 листопада вперше зареєструвала понад 15 тисяч заражень коронавірусом. 19 листопада – 15 809 нових заражень – знову рекордний.
  • За весь час в країні виявили понад 1 мільйон випадків (населення країни близько 9 мільйонів).
  • Приблизно 65% населення Австрії повністю вакциноване проти вірусу, що є одним із найнижчих показників у Західній Європі.