Цікаво, що у Латинській Америці аборти наразі дозволені лише в Уругваї, Гаяні та на Кубі. Про це повідомляє видання BBC.

Читайте також Україна уклала угоду з китайською компанією Sinovac: вакцини доставлять найближчим часом

Урядовий законопроєкт підтримали 38 сенаторів, 29 висловилися проти й один утримався. Під час голосування біля будівлі парламенту зібралися активісти. Деякі з людей підтримали легалізацію абортів, а інші виступили проти.

Під час голосування щодо легалізації абортів чимало людей вийшли підтримати це рішення: дивіться відео

Виконавча директорка аргентинського відділу правозахисної організації Amnesty International Марієла Бельскі заявила, що новий закон відкриває нову еру для прав жінок у країні. Легалізація лише закріпить законом те, що і так щодня відбувається в країні.

Легалізація абортів в Аргентині може дати поштовх до прийняття аналогічного закону в інших країна у Латинській Америці.

Церква не підтримала закон

Однак католицька церква виступила проти легалізації абортів. Там закликали сенаторів голосувати проти цього. Навіть Папа Римський, який є аргентинцем, перед голосуванням написав: "Син Божий народився вигнанцем, щоб сказати нам, що кожен вигнанець — дитя Боже".

Що відомо про легалізацію абортів в Аргентині

  • В Аргентині з 1921 року діяв жорсткий закон про боротьбу з абортами. За переривання вагітності жінка могла потрапити за ґрати.
  • Аборти дозволялися лише при підтвердженій загрозі для життя матері і у випадках, коли вагітність настала внаслідок зґвалтування. Інакше обійти закон було неможливо. Відтак інколи навіть 10-річні дівчата, які завагітніли (не від зґвалтування) мусили народжувати дитину.
  • У країні аборти часто відбувалися підпільно і завершувалися важкими наслідками для жінок. До прикладу, у 2018 році понад 39 тисяч жінок були госпіталізовані після невдалого аборту, а 38 померли.
  • З 2018 році активісти почали активно боротися за права жінок і лише під кінець 2020 року їм вдалося легалізувати аборти.
  • У країні досі залишаються противники абортів, які найчастіше живуть в північних провінціях під сильним впливом католицької церкви.