Аномалії у легенях: причини задишки навіть після одужання від COVID-19

30 січня 2022, 14:43
Читать новость на русском

Джерело:

The Guardian

У легенях пацієнтів з тривалим періодом захворювання на коронавірус виявлені аномалії. Це пояснює, чому деякі люди відчувають задишку через довгий час після початкового зараження.

Причина задишки – мікроскопічні ушкодження легенів

Результати перших етапів дослідження за участю 36 пацієнтів довели ймовірність того, що COVID-19 може спричинити мікроскопічні ушкодження легень, які звичайні тести не здатні виявити. 

Увага Хто частіше потрапляє до лікарні з Омікроном– вакциновані чи невакциновані

Задишка є симптомом у більшості пацієнтів з тривалим періодом хвороби, але поки не було зрозуміло, чи це пов'язано з іншими факторами, такими як зміна характеру дихання, втома або щось інше.

Це перше дослідження, яке показало аномалії легенів у людей із тривалим перебігом COVID-19, що скаржаться на задишку. Тобто, що вірус викликає стійкі аномалії у мікроструктурі легень або у легеневій судинній мережі,
– сказала доктора Емілі Фрейзер, авторка дослідження.

Дослідження ще триває

Автори наголосили, що потрібно продовжувати роботу, аби зрозуміти, як виявлені відхилення пов'язані з задишкою.

Натомість вчені Королівського коледжу Лондона зауважили, що результати становлять значний інтерес для всіх, хто живе з тривалою задишкою після коронавірусу.

Результати дослідження показали, що ефективність роботи легень в обміні вуглекислого газу та кисню – може бути порушена, навіть якщо структура легень здається нормальною,
– сказала вона.

Все ж вчені закликали дочекатися завершення дослідження, щоб дізнатися, чи є ці ранні результати надійними.

До слова, попередньо вчені вивчали фактори ризику розвитку тривалого ковіду. Виявилось, що високі ризики мають пацієнти з астмою та люди старшого віку. Крім того, 82,2% тих, хто переніс коронавірус у важкій формі, мали постковід. 


Що відомо про постковідний синдром / Джерело: medRxiv / Інфографіка 24 каналу