У Fast Company розповіли, які звички варто приживати у своєму житті, щоб запобігти передчасному старінню розуму.

1. Поміняйте свої харчові звички

Дотримуватися здорового харчування корисно не лише для фігури і загального самопочуття, але і для мозку. Почніть з простих змін: наприклад, замініть пізню чашечку кави на зелений чай, тому що він містить менше кофеїну і багато антиоксидантів, які допоможуть захистити клітини мозку від пошкоджень. Також знижуйте споживання копченої їжі.

Читайте також: Вчені вперше дослідили мозок під час осяяння і зробили цікаві висновки

А щодо тих прихильників здорового харчування, які ще й люблять різні дієти, експерти радять спробувати середземноморську – вона характеризується високою часткою овочів, фруктів, маслинової олії, риби і морепродуктів, а ще сприяє зниженню втрати клітин мозку і збереженню розумових здібностей.

2. Займайтеся спортом щодня хоча б по 20 хвилин

Рухова активність необхідна для підтримки здоров'я мозку. До прикладу, аеробіка, яка підсилює кровообіг, покращує пам'ять і стимулює зростання нових клітин мозку, – так з'являються нові нейронні зв'язки.

Спорт може надавати на мозок такий же ефект, як і мала доза антидепресантів. Фізична активність справді допомагає впоратися зі стресом. Займайтеся аеробікою або будь-яким іншим спортом як мінімум 1,5 години в тиждень, тобто 20 хвилин в день.

Читайте також: Як змусити мозок працювати на повну – практичні поради

3. Частіше покидайте зону комфорту

Ваш мозок довше буде залишатися молодим, якщо його час від часу напружувати різними завданнями. При бажанні завжди можна позбутися від старих звичок і замінити їх новими, а це в свою чергу додасть мозку нейропластичності.

Також вивчення іноземної мови або гра на музичному інструменті допоможуть зберегти пластичність мозку, оскільки це сприяє утворенню нових нейронних зв'язків. Також корисно спілкуватися з представниками інших професій, – так ви ще й розширите свій кругозір.

4. Висипайтеся

Уві сні ваша глімфатична система очищає мозок від нейротоксинів, в тому числі від бета-амілоїдів і тау-білка, що провокують хворобу Альцгеймера, і від альфа-синуклеїну, накопичення якого призводить до хвороби Паркінсона.

Процес очищення мозку вимагає часу. Саме тому людині потрібно спати 7-9 годин на добу.

5. Підтримуйте активне соціальне життя

Не забувайте, що людина – істота соціальна. Але з віком наше коло спілкування звужується, ми починаємо менше розмовляти з іншими людьми. А підтримка відносин з родичами і друзями життєво важлива для когнітивного здоров'я. Дослідники доводять,що у тих, хто рідше розмовляє з іншими, розумові здібності знижуються на 70% в порівнянні з товариськими людьми.

Читайте також: Чим відрізняється мозок чоловіків і жінок: відповідь науковців

Цікаво те, що самотні люди більш пильні і частіше очікують загрози від незнайомців. А це відбувається через те, що їхній мозок, незвичний до спілкування, сприймає взаємодію з незнайомими людьми як щось невідоме і небезпечне. Це свого роду захисна реакція.