5 поширених помилок при носінні контактних лінз
Навіть якщо людина довго носить контактні лінзи, то це не означає, що вона все робить правильно. Проте деякі помилки можуть суттєво погіршити здоров’я очей.
Про це інформує Ukrhealth.
5 помилок, які люди допускають при носінні лінз
Ігноруєте термін носіння лінз
Інколи виникає спокуса довше поносити лінзи. Проте таким чином ви ніяк не зекономите. Це призводить до того, що на поверхні лінз скупчуються мікроорганізми і білкові сполуки, які спричиняють розвиток небезпечних інфекцій.
Читайте також: 3 причини, чому потрібно відмовитися від операції на очах
У матеріалі відбуваються зміни, які небезпечні не лише для очей, а й для здоров’я. Варто дотримуватися інструкцій і носити лінзи стільки, скільки вказано на упаковуванні.
Любите подрімати в лінзах
Через цю звичку рогівка ока починає погано постачатися киснем. Це може спричинити набряк, почервоніння та сухість.
Якщо ж у людини є подряпина на передній поверхні ока, то бактерії можуть спричинити кератит – інфекційне захворювання, яке у важких випадках може призвести до зниження зору.
Купаєтеся в лінзах
Варто знімати лінзи перед прийняттям душу або плаванням. Офтальмологи запевняють, що вода, яка потрапила в очі може змінити форму лінзи.
Така помилка може призвести до того, що вона прилипне до рогівки і подряпає її. У водопровідній воді містяться мікроорганізми, які можуть викликати серйозне інфекційне захворювання.
Недостатньо добре їх очищаєте
Промивати лінзи будь-чим, а не спеціальним очищувальним розчином, – досить поширена помилка.
Як дезінфікувати лінзи правильно
Необхідно вимити руки з милом, висушити їх, налити в долоню трошки спеціального розчину. Після цього помістити туди лінзу і, обережно протерти її подушечкою пальця, рухаючись по колу лінзи.
Читайте також: Як захистити очі під час роботи за комп'ютером: ефективні поради
Нехтуєте дезінфекцією контейнера
Люди також мало приділяють дезінфекції контейнеру. При неправильній експлуатації ця маленька коробочка служить відмінним живильним середовищем для мікробів, що провокують інфекції.
Офтальмологи запевняють, що щоденне очищення контейнера вдвічі скорочує ризик розвитку очних інфекцій.
Щоб очистити контейнер, необхідно вилити старий розчин та промити його очищувальним засобом. Після цього необхідно перевернути кейс та дати йому висохнути, поклавши на паперовий рушник. Змінювати контейнер необхідно не рідше одного разу в три місяці.