5 способів збити високий тиск, які всі рекомендують, але вони не працюють
Джерело:
Mayo ClinicВисокий кров'яний тиск, або гіпертонія, – це хронічне захворювання, яке без контролю і лікування може викликати серцевий напад, інсульт, хвороби серця, судин та нирок. Людина часто не відчуває підвищення тиску, тому гіпертонію також називають "тихим вбивцею".
Зазвичай людина ніяк не відчуває, що у неї піднявся тиск, і щоб це зрозуміти, потрібен тонометр. А якщо з'явилися головний біль, задишка або носова кровотеча, є високий ризик, що тиск дуже високий, і допоможе тільки швидка.
Також на тему: Які хвороби передаються через брудні руки
У цьому випадку немає сенсу сподіватися на рецепти з інтернету: якщо витрачати час і не звернутися до лікаря, у людини може статися серцевий напад або інсульт.
Нетрадиційні методи боротьби з високим тиском не входять в офіційні клінічні рекомендації з лікування гіпертонії. Потрібні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чи є від них користь.
Як не треба збивати тиск
Компрес з яблучним оцтом або оцтова вода
В одному невеликому дослідженні на тваринах з'ясували, що у щурів, яким давали корм з оцтовою кислотою, знизився тиск. Однак немає доказів, що оцет може допомогти при гіпертонії у людей. Крім того, якщо випити оцет, це може призвести до опіків стравоходу, шлунка і смерті.
Прохолодна ванна або лід
Це може ненадовго знизити температуру тіла. Але немає досліджень, які підтверджують, що ванна з холодною водою допоможе знизити тиск. Іноді також радять протирати скроні та шийні хребці кубиком льоду. Ефективність такого методу теж не доведена.
Корінь валеріани
Валеріана – рослина, яку використовують в альтернативній медицині при лікуванні безсоння, тривоги, стресу, депресії. Але серед показань до застосування валеріани немає гіпертонії. Крім того, вона може викликати алергію – кропивницю, утруднене дихання, набряк обличчя, губ, язика або горла. Загальні побічні ефекти від приймання валеріани: головний біль, розлад шлунку, проблеми з мисленням, сухість у роті. Крім того, валеріана протипоказана, якщо людина вже приймає препарати від гіпертонії.
Чай з м'ятою
Зазвичай вчені оцінюють, чи ефективний чай з м'ятою, якщо пити його регулярно. Питання його вживання прямо під час гіпертонічного кризу ніхто не розглядав.
Мед з лимоном
Цей метод належить до аюрведичної медицини. Вважається, що такий коктейль допомагає контролювати високий кров'яний тиск. Однак у вчених немає наукових підтверджень, що він ефективний, як і в цілому альтернативна медицина. Крім того, мед – сильний алерген і може бути небезпечний для людей з діабетом.
Що треба робити
Людині зі стійким підвищенням тиску понад 120/80 мм рт. ст. потрібно проконсультуватися з терапевтом. Він порадить, як контролювати тиск, і, якщо необхідно, направить до кардіолога. Тільки він може підібрати ліки, які підійдуть для вашого віку, ваги і стану здоров'я.