2 – 3 щеплення на рік: як ми будемо захищатись проти COVID-19

30 грудня 2021, 10:48
Читать новость на русском

Джерело:

The Guardian

Дослідження британської Агенції охорони здоров'я показало, що для захисту проти коронавірусної хвороби може знадобитися 2 або 3 щеплення щороку.

Такі результати опубліковано британське відомством охорони здоров'я на підставі даних про 147 597 заражень штамом Дельта та 68 489 випадків Омікрону.

Увага Ефективні способи, які допоможуть тримати імунітет в тонусі

Ефективність вакцин проти Дельти та Омікрону

  • Бустерні дози вакцин Pfizer та Moderna мають ефективність до 90% від симптоматичного захворювання внаслідок зараження Дельтою протягом щонайменше 9 тижнів.
  • Натомість ефективність цих двох вакцин від симптоматичного захворювання після зараження Омікроном може бути нижчою на 30% та знижатися після 9 тижнів.

Однак в організації зазначили, що для більш довгострокових планів потрібне подальше вивчення хвороби, мутацій та ефективності вакцин. 

Які рекомендації щодо щеплень в світі

В Ізраїлі вже тривалий час проводять кампанію з вакцинації другою бустерною дозою (тобто окрім стандартних двох щеплень, рекомендують ще два додаткових – сумарно чотири ін'єкції з відповідним інтервалом).

У Великій Британії наразі теж розглядають таку можливість. Про необхідність регулярної вакцинації заявляють і австралійські вчені.

Очевидно, що є потреба у регулярних бустерних дозах. Ймовірно, потрібно буде робити щеплення бустером двічі або тричі на рік,
– зауважив професор Кертинського університету Джая Дантас.

Важливо! В Україні 22 грудня схвалили ревакцинацію медиків та працівників інтернатів. Також додаткове щеплення вакцини доступне для людей з ослабленим імунітетом. Відтак, станом на 30 грудня додаткову дозу отримали 3 302 людини, бустерну дозу – 3 672 людини.

Імунітет внаслідок інфікування Омікроном вищий

Нещодавно дослідники з Південної Африки виявили, що приблизно через 2 тижні після зараження новим штамом імунітет проти Омікрону зростає у 14 разів, а імунітет проти Дельти – у 4,4 раза.

Вчені відзначають, що імунітет найкраще підвищується у тих, хто зробив щеплення.

До теми Пацієнтів з Омікроном виписують вже за 3 дні: останні дані з Великої Британії

Коротко про Омікрон 

  • ВООЗ заявила, що штам коронавірусу Омікрон викликає хворобу у легкій формі.
  • Одразу 2 нових дослідження показали, що заражені штамом Омікрон на 40% рідше потрапляють до лікарень та на 20% рідше звертаються за медичною допомогою, ніж хворі на штам Дельту.
  • Згідно з дослідженнями у ПАР, інфіковані Омікроном в 11 разів рідше (лише 1,7%) потребують госпіталізації, ніж інфіковані Дельтою.
  • Основними симптомами нового штаму вважаються сухий кашель, загальний біль по всьому тілу, нічна пітливість та лихоманка.

Хто частіше заражається штамом Омікрон: дивитись відео