Відтак, грошову компенсацію у рамках програми "пакунок малюка" за листопад – грудень отримали 11 тисяч батьків. Про це сказала в інтерв'ю "Радіо Свобода" міністерка соціальної політики Марина Лазебна, повідомляє 24 канал.

До теми "Пакунок малюка" замінили на грошову виплату: як мами можуть отримати її в "Приватбанку"

Так, раніше ухвалили закон, в якому мовиться: якщо хтось має бажання, то може отримати "пакунок малюка", а хтось може скористуватись компенсацією.

Я дивилася останні дані за листопад – грудень. Там, по-моєму, було 13 тисяч новонароджених дітей, і батьки 11 тисяч скористалися саме програмою компенсації,
– повідомила Лазебна.

Вона додала, що коли впроваджували у вересні 2020 року монетизацію, був великий скепсис. Втім, проєкт не зупинили.

За словами міністерки, зараз уряд веде переговори з Управлінням ООН з обслуговування проєктів, яке буде забезпечувати закупівлю і розвезення до пологових будинків "пакунку малюка".

"Тому у людей буде право обирати у пологовому будинку: або "пакунок малюка", або гроші на картку. Все-таки людині треба давати право вибору", – сказала Лазебна.

Коли можна отримати допомогу

  • І додала, що наразі батьки, у яких діти народились до 23 жовтня 2020 року включно та які не отримали "пакунок малюка", отримують грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги.
  • Батьки, у яких діти народились з 24 жовтня 2020 року, матимуть змогу отримати одноразову "пакунок малюка" протягом 30 днів з дати народження дитини.
  • Якщо ж пакунку малюка не отримають з причин, які не залежать від батьків, то вони отримають грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги.