10% вакцинованих купили COVID-сертифікати, – всеукраїнське дослідження

12 листопада 2021, 18:36
Читать новость на русском

На сьогодні в Україні 27% опитаних громадян стверджують, що вакциновані, і 13% – що мають першу дозу. Водночас 1 мільйон українців вважає, що вакцина зробить їх мутантами.

Настрої щодо вакцинації в Україні

Ще 20% планують вакцинуватися найближчим часом. Про це свідчить звіт за результатами всеукраїнського соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього. 

Увага У Росії продають особисті дані пів мільйона людей, які купили сертифікати вакцинації

Зазначається, що за останні півтора місяці додалося 10% тих, хто планує вакцинуватися, однак мотивуються вони не захистом від коронавірусу, а тим, що їм потрібні COVID-паспорти для пересування в громадському транспорті. 

Понад третини громадян (36%) стверджують, що взагалі не збираються вакцинуватися. Головна причина – недовіра до будь-яких вакцин.

"Липові" сертифікати та чіпування

Щодо негативних результатів дослідження, соціологи виявили таке:

  • 10% вакцинованих купили COVID-сертифікати. Тобто щонайменше "на руках" є 800 тисяч фальшивих паспортів вакцинації. Реальна статистика, ймовірно, ще вища.
  • 20% власників підробних сертифікатів вважають, що вони можуть стати мутантами;
  • ще 10% вважають, що їх чіпують, якщо змусять вакцинуватися.

Увага! Серед усіх антивакцинаторів, 10% вважають, що вакцина призведе до мутацій. Тобто приблизно 1 мільйон українців боїться мутацій від вакцин.  

Інші результати досліджень

Також приблизно 40% заявили, що серед їхніх знайомих чи близьких є люди, які померли від коронавірусу. Однак це мало впливає на бажання чи небажання вакцинуватися.

Зверніть увагу Від абсурду до брехні: найпоширеніші міфи про вакцинацію проти коронавірусу

Є й еатегорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися – 48%. 

Що відомо про дослідження

Український інститут майбутнього спрезентував соціологічне дослідження, яке провів спільно з New Image Marketing Group щодо ставлення громадян України до вакцинації.

Вибірка – 2 400 респондентів. Проводилося з 23 жовтня до 2 листопада 2021 року.